Нова Каховка
C

» » Тварин з Асканії-Нової продають по всьому світові

Тварин з Асканії-Нової продають по всьому світові

Тварин з Асканії-Нової продають по всьому світові

Асканійські сайгаки та інші копитні поїдуть до зоопарків Китаю, Америки і Шотландії. Як розказав директор заповідника Віктор Гавриленко, замовлення на тварин надійшло, їх кількість залежатиме від приплоду.

 

Продаж надлишку тварин і птахів – звична практика для заповідника, говорить його директор Віктор Гавриленко. Замовлення на них отримують від українських заповідників та з-за кордону.

 

"Біосферний заповідний "Асканія-Нова" з часів засновника Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна весь час розводив ссавців і птахів для того, щоб можна було реалізовувати його в зоосадочки, в зоопарки, пізніше - у мисливські господарства. Ця традиція зберігається до сьогоднішнього часу. Це одне з наших статутних завдань, яке чітко прописано в положенні про біосферний заповідник і в самому статуті. На території біосферного заповідника ми зараз розводимо 72 види ссавців і птахів, і залежно від результативності розмноження, надлишки ми обов’язково реалізуємо", - розповідає Віктор Гавриленко, директор біосферного заповідника "Асканія-Нова" імені Фрідріха Фальц-Фейна.

 

Заповідник "Асканія-Нова" не має конкурентів у розведенні сайгаків, каже Віктор Гавриленко.

 

"По сайгаку однозначно ми маємо світовий пріоритет. Тут безсумнівно, тому що більшість розплідників, які були на території Казахстану, Росії, в Узбекистані, - вони не мали такого успіху. Якщо ми минулого року продали 105 сайгаків, то це досить сильний показник, тому що стадо сайгаків нараховувало близько 700 особин і це дозволило таку чисельність реалізувати. Були в реалізації плямисті і шляхетні олені, бізон, лань європейська, кулан туркменський, коники тощо. Все це ми можемо реалізовувати. Ми тримаємо баланс близько тисячі копитних тварин і трошечки більше трьох тисяч птахів, які мешкають у нас у вольєрах або напіввільно. Цього року ми маємо замовлення і від китайців, від американців, від шотландців: в залежності від того, яка буде результативність отримання приплоду у травні-червні", - веде далі Віктор Гавриленко.

 

У асканійському заповіднику найбільше в Україні поголів’я бізонів, розповідає Віктор Гавриленко.

 

За його словами, реалізовувати заповідник "Асканія-Нова" може і рідкісних тварин, як то: кулани, коні Пржевальського, зебри.

 

"Ми можемо реалізовувати рідкісних тварин, занесених до першої і другої конвенції СІТЕС, які вимагають, що, якщо ці тварини розмножувалися і дали не менше двох поколінь безпосередньо у штучних умовах, то їх можна розводити і реалізовувати в усіх куточках світу", - говорить директор біосферного заповідника "Асканія-Нова" імені Фрідріха Фальц-Фейна.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.