Нова Каховка
C

» » 8 лютого 1921 року в Херсонській області заснували заповідник «Асканія-Нова»

8 лютого 1921 року в Херсонській області заснували заповідник «Асканія-Нова»

8 лютого 1921 року в Херсонській області заснували заповідник «Асканія-Нова»

98 років тому, 8 лютого 1921 року, Рада Народних Комісарів УРСР прийняла декрет про заснування на місці народного парку Асканія-Нова державного степного заповідника.

 

1828 року німецький герцог Ангальт-Кетенський придбав тут 42,3 тис. десятин. Через 13 років у степу виник хутір, названий герцогом на честь свого маєтку Асканія у Німеччині Асканією-Новою. У 1856 року він продав маєток іншому колоністові - Фейну. Згодом Фейн поріднився зі ще одним німецьким поміщиком - Фальцем. Скуповуючи навколишні землі, Фальц-Фейни швидко стали «королями вівчарства» на півдні України.

 

Асканійський заповідник був заснований у 1874 році Фрідріхом Фальц-Фейном. Спочатку Фальц-Фейн ставив за мету збереження диких тварин, для чого зводять вольєри для утримання тварин. У 1887 році було створено ботанічний сад.

8 лютого 1921 року в Херсонській області заснували заповідник «Асканія-Нова»

У 1898 р. Фальц-Фейн оголошує про відкриття приватного заповідника Асканія-Нова у Херсонській області.

 

1 квітня 1919 р. РНК УРСР проголосила Асканію-Нову природним заповідним парком, а в 1921 р. — заповідником. При ньому створили науково-степову, фітотехнічну та зоотехнічну станції, значно збільшили зоопарк і розширили ботанічний сад.

 

У 1983 р. заповідник реорганізували у біосферний заповідник, а через рік включили у перелік Міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

 

Площа заповідника складає більше 33 тис. га, 11 га з яких — «абсолютно заповідна» степова зона. Науковці нарахували в Асканії-Новій близько 480 вищих рослин, 1155 видів членистоногих, 7 різновидів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців.

 

Щороку в заповідник прилітає більше 270 видів птахів. До «Червоної книги України» занесені 13 видів вищих рослин, 3 види грибів та 4 — лишайників. Окрім того, в Асканії-Новій знаходиться один з найбільших у південній Україні штучно вирощених лісів, ботанічний сад, акліматизаційний зоопарк та орнітопарк.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.