Нова Каховка
C

» » Заповідник судитиметься з Міноборони України

Заповідник судитиметься з Міноборони України

Заповідник судитиметься з Міноборони України

До судового процесу із Міністерством оборони України готується Чорноморський біосферний заповідник. Після того, як військові влаштували серію ракетних пусків на територію заповідних Тендрівської коси та Ягорлицького кута ("Голос України" про них писав), співробітники ЧБЗ підрахували, що падіння ракет спричинило науковій установі збитки у понад 12,7 мільйона гривень. Тепер співробітники Державної екологічної інспекції на їхнє прохання мають перевірити ці розрахунки, і скласти відповідний акт. На підставі документа з оборонного відомства й збираються стягнути компенсацію за шкоду, завдану навколишньому середовищу.

 

Науково-технічна рада Чорноморського біосферного заповідника підготувала відкритий лист із протестами проти використання земель із "червонокнижною" флорою та фауною для військових навчань. Звернення науковці надіслали до Президента України, Верховної Ради і того-таки Міністерства оборони України. З МОУ отримали категоричну відповідь: мовляв, ракетні пуски проводяться заради зміцнення обороноздатності держави, і їхня доцільність не підлягає жодному сумніву. Тож відшкодовувати втрати ніхто не має наміру.

 

Після такого "відкоша" серед працівників заповідника і активістів природоохоронних організацій активно поширюються чутки про намагання Міністерства оборони забрати з користування ЧБЗ майже 4,7 тисячі гектарів землі Ягорлицького кута задля розширення військового полігона по сусідству. Свого часу вони й використовувалися як полігон для бомбометання морської авіації, але ще 1998 року їх передали заповіднику для збереження різномаїття унікальної флори та фауни приморського типчаково-полинного солонцюватого степу.

Заповідник судитиметься з Міноборони України

Вилучення ділянки було б дуже дошкульним ударом по природному резервату. Адже територія суходолу, що входить до складу заповідника, становить лише 14,5 тисячі гектарів. І зменшення її більш як на чверть навряд чи сподобається і українським науковцям, і авторитетним міжнародним організаціям, на кшталт ЮНЕСКО. Проте в цьому разі останнє слово -- не за генералами, а за Президентом України. Адже змінити межі заповідника можна тільки його указом.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.