Нова Каховка
C

» » Вчені навчилися створювати "літаючі" 3D зображення, яких можна торкнутися

Вчені навчилися створювати "літаючі" 3D зображення, яких можна торкнутися

Вчені навчилися створювати "літаючі" 3D зображення, яких можна торкнутися

Вчені з Університету Брігама Янга (штату Юта, США) створили лазерний дисплей, який здатен транслювати 3D-зображення в повітрі.

 

Про це пише The Guardian.

 

Від голограм вони відрізняються тим, що їх можна розглядати з усіх боків, не перекриваючи джерело світла.

 

Технологія, яка отримала назву "оптичної пастки", працює з використанням техніки, більше схожої на наукову фантастику в стилі "Залізної людини".

Вчені навчилися створювати "літаючі" 3D зображення, яких можна торкнутися

"Ви захоплюєте частку невидимим або майже невидимим буксирним променем (як з фільму "Стар трек")", - пояснює провідний дослідник Даніель Смолли.

 

"Потім ви перетягуєте її навколо кожної точки зображення. Коли вона знаходиться в правильному місці, ви світите на неї червоним, зеленим або синім лазером, щоб частка почала ілюмінувати, і створюєте таким чином зображення точку за точкою, перетягуючи цю целлюлозну частку навколо", - додає він.

 

В результаті, зображення неначе друкується в повітрі за допомогою 3D-принтера, де кожна частка літає з величезною швидкістю.

 

Технологія поки що дозволяє створювати дуже маленькі зображення - спіралі, метелики, візерунки, - розміром в кілька міліметрів. На створення більших об'єктів поки йде багато часу, тому побачити їх можна лише через камеру з великою витримкою.

 

"Цю проблему можна вирішити, збільшивши кількість частинок, що створюють зображення, або ж постійно додавати нові, якщо якісь із них "загубляться". Врешті-решт, вони майже нічого не варті", - каже Смолли.

 

Новий дисплей дозволяє втілити в реальність науково-фантастичні ідеї більше, ніж голограми, які здатні чітко передавати зображення лише між проектором і глядачем. Досить збільшити кут огляд, і картинка зникне.

Вчені навчилися створювати "літаючі" 3D зображення, яких можна торкнутися

Даніель Смолли з Університету Брігама Янга імітує сцену голограми з принцесою Леєю з фільму "Зоряні війни". На створення зображення, яке можна побачити тільки через камеру з великою витримкою, пішло цілих 40 секунд.

 

Інший вид дисплея - "волометричний" - працює за принципом швидкого обертання поверхні, на якій малюється зображення. Однак користувач не зможе, наприклад, доторкнутися до нього або засунути в нього палець.

 

Смолли надихнув фільм "Залізна людина", який вийшов вже більше десяти років тому. У ньому винахідник Тоні Старк використовує 3D-дисплей замість звичайного комп'ютера і керує зображенням жестами рук.

Вчені навчилися створювати "літаючі" 3D зображення, яких можна торкнутися

"Мені здавалося це можливим тоді, але потім я задумався: адже коли Тоні Старк чіпає зображення, він повинен закривати собою проектор або інше джерело світла, - каже він. - Там, мабуть,повинні літати якісь нанороботи-прожектори. Дивно, що наша технологія не нескінченно далека від цієї ідеї ".

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.