Нова Каховка
C

» » Чи пасе Херсонщина задніх у розвитку громад?

Чи пасе Херсонщина задніх у розвитку громад?

Керівництво ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» 2 серпня у Новій Каховці зустрілося з представниками ЗМІ Херсонської області. В ході зустрічі Павло Ярмій (керівник АРР ТОТГ), Вікторія Кулакова (координатор проектів з питань підтримки та розвитку малого та середнього підприємництва) і Олексій Чірков (координатор проектів з питань регіонального розвитку) розповіли про результати навчального візиту до Західної України (Львівська, Хмельницька та Тернопільська області), що відбувся за підтримки Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» (USAID LEV).


За час візиту представники організації відвідали Міжнародний форум «Децентралізація - основа формування нової системи управління та місцевого розвитку» та Міжнародний музичний фестиваль «Файне місто», зустрілися з керівництвом компанії «Агропродсервіс» (Андрій Баран), ГО «Туристична Асоціація Тернопілля» (Т.М.Фарина), санаторію «Медобори» (В.І.Мартинюк), ЗАТ «Тернопільтурист» (Г.І.Сопронюк ), туроператора «Оксамит-КЛ» (Л.Г.Королюк), ТзОВ «РСП «Шувар» (Олександр Палій), ГО «ГР «НЕП», ТОВ «Агенція сталого розвитку», туристичного комплексу «Услад», радником голови правління корпорації «Сварог Вест Груп», радником голови Хмельницької обласної ради з питань стратегічного розвитку, «Агенція сталого розвитку ASTAR» (Олег Демчук), ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» (Артур Кокаревич), Центру підтримки бізнесу, ПАТ «Добробут АГ» (Дмитро Василенко), КУ «Інститут міста»/ CityInstitute (Анастасія Лепуга, Наталія Болібрух),Львівського регіонального відділення «Асоціації міст України» (Василь Абаімов, Депко Леся), управління інформаційних технологій департаменту розвитку Львівської міської ради (Марта Романяк).

Чи пасе Херсонщина задніх у розвитку громад?

На зустрічах відбулись презентації проектів Таврійського субрегіону в напрямках підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу, аграрної та туристичної галузі Херсонської області, залучення інвестицій та децентралізації. В рамках робочих зустрічей пройшли презентації проектів «План дій для зміцнення громад» (підвищення можливості та навичок органів місцевого самоврядування, сприяння підзвітності влади через залучення громадськості задля ефективного впровадження реформи децентралізації в Україні), «Майстерня міста» (урбаністично-культурний проект, який є дієвою платформою для співпраці та спілкування громадських організацій, ініціатив, митців, ремісників, громадських активістів та міської влади), «Інкубатор Молодіжного підприємництва» (створений для об’єднання ініціатив креативних молодих людей та підтримки розвитку їхніх бізнес-проектів).

 Чи пасе Херсонщина задніх у розвитку громад?

Презентовано основні проекти регіонального відділення АМУ з розвитку місцевого самоврядування, захисту прав та законних інтересів територіальних громад, зміцнення інфраструктури міського господарства, розвитку національних та культурних традицій, пропаганди передового муніципального досвід. Відбулись дискусії щодо проблем місцевого самоврядування, проблем міст, а також можливі шляхи вирішення цих проблем, завдяки системній роботі по сталому розвитку територій.

Чи пасе Херсонщина задніх у розвитку громад?

Результатом навчального візиту стануть спільні заходи команди громадської організації «АРР ТОТГ» та вищенаведених організацій, підприємств та установ направлених на підвищення конкурентоспроможності Таврійського об’єднання територіальних громад та Херсонщини в цілому.

Чи пасе Херсонщина задніх у розвитку громад?

Першим спільним проектом стане Форум Молодіжного Підприємництва, який відбудеться 30 вересня цього року, який підсумує цикл безоплатних дводенних тренінгів бізнес-освіти молоді на території Таврійського об’єднання територіальних громад (м. Нова Каховка, м. Каховка, м. Таврійськ, м. Берислав, Каховський та Бериславський райони).

 

Метою цього проекту є надання знань, навичок та мотивації розпочати власний бізнес молоді віком 18-25 років. На учасників чекають тренінги і майстер-класи з теми «Відкриття та ведення підприємницької діяльності», де крім знань і навичок молоді буде привита мотивація діяти і виказувати сильну лідерську позицію. Тренінги відбудуться у вересні у ВНЗ Новокаховський гуманітарний інститут Університету «Україна», ВНЗ Каховський аграрний агротехнічний коледж та КВНЗ Бериславський педагогічний коледж імені В.Ф. Беньковського. Посилання для реєстрації на тренінг - https://goo.gl/forms/mf2RLi6Wteb5SCCu2.


Проект для молоді реалізовується за підтримки Програми USAID LEV, яку виконує Фонд Східна Європа та партнери в рамках проект «Розвиток МСП Таврійського регіону через підтримку молодіжного підприємництва та покращення інформаційного середовища».


Другим проектом, що вже виконується – є реалізація міжнародного проекту «Діалог зі сприяння торгівлі» за сприяння Європейського союзу. На сьогодні підписаний чотирьохсторонній Меморандум про співпрацю та взаємодію. Від Херсонської обласної державної адміністрації його підписав - заступник голови Євген Рищук, від Головного управління ДФС у Херсонській області - заступник начальника Микола Квасневський, від Херсонської митниці ДФС - в.о. начальника Михайло Закалінський, від «Таврійського клубу експортерів» - виконавчий директор Павло Ярмій.

 

На базі Херсонського державного аграрного університету за ініціативи громадської організації «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» було проведено обласний Форум експортерів плодоовочевої групи Херсонщини. У заході приймали участь представники Головного управління ДФС у Херсонській області, Херсонської митниці ДФС, Херсонської обласної державної адміністрації, понад 60 сільгосптоваровиробників області, представники міжнародної технічної допомоги країн Європи, Канади і США та експерти з експорту сільськогосподарської продукції до ЄС.За програмою заходу учасники обговорили шляхи розвитку та зміцнення можливостей малих та середніх підприємств плодоовочевого сектору Херсонської області для виходу на нові ринки ЄС, об’єднання спільних зусиль для збільшення зовнішньоторговельного обігу та налагодження ринкових зв’язків.


ГО «Агенція регіонального розвитку ТОТГ» є платформою для реалізації проектів задля сталого розвитку регіону і області. Організація створена 2012 році і всі ці 5 років вона реалізовує Стратегію підтримки підприємців, туристичної сфери, налагодженню контактів громадськості і влади. Тож якщо ви маєте мрію, план, сили, але потребуєте підтримки – вас почують і будуть раді допомогти. Контакти на сайті організації www.arr.ks.ua.Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.