Нова Каховка
C

» » Російськомовні школи Херсонщини поступово перейдуть на українську мову навчання

Російськомовні школи Херсонщини поступово перейдуть на українську мову навчання

У Херсонській області усі першокласники, включно з нацменшинами, навчатимуться на українській мові. Про це джерелу повідомив начальник Управління освіти, науки та молоді Херсонської ОДА Євгеній Криницький.


"Наша принципова позиція, щоб абсолютно усі школи області поступово перевести на українську мову навчання. Саме тому ми плануємо з цього року розпочати з перших класів" - розповів чиновник.


Наразі в Херсонській області 26 російськомовних шкіл.


"Зрозуміло, що цей перехід буде тривалим. Є питання щодо перенавчання педагогічних кадрів, і планується додаткова закупівля українських книжок. Ми плавно будемо переводити на українську мову спочатку перші класи, потім п’яті класи. Тобто систематично і плавно ми будемо переводити усі класи" додав Криницький.


Рішення про поступовий перехід російськомовних загальноосвітніх закладів на українську мову навчання було прийнято Херсонською державною адміністрацією.


Заяви представників ХОДА про перехід шкіл області на українську мову навчання так і залишаться заявами, вважає херсонський журналіст Тарас Бузак.

 

«Заяви про перехід шкіл області на українську мову навчання – поки що залишаються виключно заявами. Без проведення певних бюрократичних процедур вони ними і залишаться! Чому?


Спробую тезово:


Відсутні рішення органів місцевого самоврядування (А саме їм належать школи) про зміни Статутів навчальних закладів, в яких зазначена мова (мови)навчання;


Друге, це підручники. Ліміт на підручники затверджено у кінці навчального року. Зрозуміло, що на нові класи, а це цілі школи-ніхто не розраховував. Зараз місцеві ради повинні виділити кошти на закупівлю підручників, а відповідні управління та відділи освіти провести тендери; Встигнуть?


І батьківські збори. Треба заяви батьків. Бо вони ж писали заяви на навчання в школи не з українською мовою навчання. Хоча, як на мене, це сама слабка ланка в цій бюрократичній схемі», написав Бузак у Фейсбуці.Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.