Нова Каховка
C

» » Вчені розповіли про загрози від найбільшого айсбергу світу

Вчені розповіли про загрози від найбільшого айсбергу світу

Найбільший айсберг у сучасній історії відколовся від Антарктиди. Він усемеро більший за територію Києва та містить стільки води, що міг поїти жителів української столиці протягом 3 тисяч років.

 

За цією частиною Антарктиди учені спостерігали кілька років поспіль. Долучалися й науковці десятків провідних країн, й учені НАСА, й прості дослідники, які переживали за долю нашої планети. Тривогу викликав найбільший із шельфових льодовиків континенту – Ларсен С. Перша гігантська тріщина на ньому утворилася ще торік. За кілька місяців вона сягнула 40 метрів завдовжки.

 

У січні за допомогою дрону британським ученим вдалося зафіксувати прірву. Відео тоді приголомшило увесь світ. Учені говорили, що в разі розколу людство побачить найбільший айсберг за усю історію спостережень, однак до кінця сподівалися, що цього не станеться. Та у ніч проти середи зрозуміли, що їхнім надіям – крах.

 

Айсберг знаходиться у східно-північній частині Антарктиди. Ларсен із його появою утратив десяту частину своєї площі – від континенту відкололося майже 6 тисяч квадратних кілометрів льоду. Для порівняння: це сім територій Києва чи половина Закарпатської області, чотири площі велетенського мегаполісу Лондона чи дві площі території цілої країни Люксембург.

 

Серед імовірних факторів такого руйнування вчені називають глобальне потепління, льодовик підмивали відносно теплі води Антарктичного моря, та ще й сонце у цьому регіоні почало гріти значно тепліше. Від континенту айсберг уже відплив на 13 кілометрів, а куди рухатиметься далі – спрогнозувати важко. Учені покинули льодовик ще навесні, бо перебувати там довше було вкрай небезпечно. Тож нині за айсбергом стежитимуть з космосу.

 

За найоптимістичнішими версіями, айсберг знову примерзне та стане новим льодовиком. За найпесимістичнішими – айсберг вагою трильйон тон повністю розтане, внаслідок чого десятки островів та частини континентів підуть під воду. "Не думайте, що буде якийсь моментальний ефект. Рівень океанів не підніметься швидко. Усе може зайняти багато років, допоки ми зрозуміємо, якого результату нам очікувати. Він може дрейфувати у бік Латинської Америки, а це небезпечно для кораблеплавання", - попередив професор університету Свонсі Адріан Лукмен. 

Вчені розповіли про загрози від найбільшого айсбергу світу 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.