Нова Каховка
C

» » В Україні посилять кримінальну відповідальність за жорстоке поводження із тваринами

В Україні посилять кримінальну відповідальність за жорстоке поводження із тваринами

Верховна Рада прийняла за основу зміни до законів «Про захист тварин від жорстокого поводження», Кодекс України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо впровадження гуманного ставлення до тварин.

 

Законопроект №5119-1 в першому читанні підтримали 243 народних депутата.

 

Законопроектом пропонується збільшити адміністративні штрафи за жорстоке поводження з тваринами (мучення, каліцтва) з 9-21 до 200-500 неоподатковуваних мінімумів громадян (з 153-357 грн до 3400-8500 грн). Також пропонується значно посилити кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

 

Зараз за «знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів» (ст. 299 Кримінального кодексу) можна отримати лише обмеження волі.

 

Законопроектом пропонується доповнити статтю пунктом, згідно з яким знущання над тваринами «з особливою жорстокістю, або якщо вони призвели до каліцтва чи загибелі, або вчинені групою осіб, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років».

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.