Нова Каховка
C

» » Свято в Каховському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Свято в Каховському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів

В Каховському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів Міжнародний день людей з інвалідністю відзначили в теплому колі вихованців, батьків та гостей. Адже, цей день нагадує кожному з нас про почуття толерантності до цієї категорії населення. А малеча тим паче потребує особливого захисту та опіки.

Кожен 48-й хлопчик і 96-та дівчинка в світі народжується з аутизмом. Програм роботи з особливими дітьми сьогодні немає.

«Самі батьки не хочуть визнавати, що мають таких діточок. Але, коли вони приходять до нас і бачать справжній результат – усвідомлюють, що закриватися від світу не варто», - розповідає директор закладу  Наталя Лазаренко.

Вихованці центру – діти, які мають захворювання такі, як аутизм (48%) та дитячий церебральний параліч.

Робота закладу надзвичайно важлива, адже це єдина можливість соціалізації діток з недоліками здоров’я. На жаль, звичайні загальноосвітні школи та дитячі садки не в змозі надати кваліфіковану допомогу та необхідні умови для цих дітей. Як результат – більшість перебуває на «домашній індивідуальній освіті». Тож, аналогічні центри – єдиний шанс на адаптацію малечі.

Реабілітаційний процес спрямований на навчання дитини-інваліда основним соціальним навичкам (особиста гігієна, самообслуговування, пересування, спілкування тощо), пристосування побутових умов до потреб дитини-інваліда, соціально-побутове влаштування та обслуговування, педагогічну корекцію для дитини-інваліда з метою вироблення та підтримання навичок самостійного проживання; опанування навичками захисту власних прав та інтересів, самоаналізу та отримання навичок позитивного сприйняття себе та оточуючих, навичок спілкування, забезпечення самостійного проживання у суспільстві з необхідною підтримкою; надання своєчасної та ефективної корекційної, соціальної, психологічної допомоги дитині-інваліду та організація реабілітаційного процесу відповідно до особливостей її психофізичного розвитку.

Центр працює 9 місяців на рік (за аналогом типових навчальних закладів), заняття тривають з 8 до 12 години дня. Це й не дивно, адже ця категорії малечі швидко втомлюється.

Щоранку власним транспортом дітей, віком від 2 до 18 років, збирають по місту, аби вони мали змогу не тільки відчути себе частинкою колективу, але й отримати кваліфіковану допомогу логопеда, реабілітолога, масажиста, вихователів та дефектолога.

Цієї святкової днини із задоволеннями завітав у гості до Центру депутат Каховської райради Олександр Бойко та представники Каховського міського благодійного фонду «Лепта», привізши із собою смачні та корисні подарунки.

Більш того, Олександр Олександрович взяв під шефство заклад, запропонувавши постійну спонсорську підтримку від ПрАТ «Чумак», що допоможе забезпечити кращі умови для своїх підопічних.

Свято в Каховському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.