Нова Каховка
C

» » В Україні можуть скасувати сезонне переведення годинників

В Україні можуть скасувати сезонне переведення годинників

В Україні можуть скасувати сезонне переведення годинників  У разі ухвалення законопроєкту «Про обчислення часу в Україні» сезонне переведення годинників можуть скасувати.

 

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкт «Про обчислення часу в Україні» (реєстр. №4201), автором якого є перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук.

 

За його словами, перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на біоритми людини.

 

«Я направив листи до Національної академії наук України та провідних медичних університетів України. Абсолютно всі, без виключення, висловили підтримку ідеї скасування сезонного переведення годинника, оскільки це негативно впливає на біоритми людини та, відповідно, на здоров’я людини», — підкреслив перший віцеспікер парламенту.

 

Також Руслан Стефанчук нагадав, що у Європейському Союзі про скасування щорічного переходу на зимовий і літній час говорять уже не перший рік. «За результатами онлайн-голосування, 84% жителів ЄС підтримують скасування переходу на літній та зимовий час. Тож викладений у законі підхід відповідає і світовій практиці».

 

«95% території України перебувають в межах єдиного часового поясу — UTC + 2. Тільки Луганська та частково Донецька і Харківська області, а також незначна частина Закарпатської області знаходяться в інших часових поясах. Часова відмінність між ними становить 68 хвилин. Тому ми можемо говорити, що фактично вся Україна перебуває в межах одного часового поясу», — зазначив перший заступник голови Верховної Ради України.

 

Руслан Стефанчук додав, що економічна доцільність переведення стрілок годинників не доведена.

 

«Реалії життя істотно змінилися й говорити про якусь економію не доводиться. У висновках Європарламенту, Національної академії наук України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відзначається, що переведення годинників немає жодного економічного обґрунтування. Не існує досліджень, в яких було б доведено заощадження електроенергії. У разі необхідності при підготовці законопроєкту до другого читання ми зможемо передбачити можливість надання деяким територіальним громадам права запроваджувати регіональний робочий час», — наголосив він.

 

Політик також нагадав, що після анексії Криму Російська Федерація одразу ж прийняла рішення та встановила на тимчасово окупованих територіях московський час.

 

«Наша задача — встановити та закріпити єдиний київський час на всій території України без виключення», — підкреслив Руслан Стефанчук.

 

Зараз перехід на літній час і повернення до стандартного часу відбувається відповідно до постанови уряду від 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України».

 

Нагадаємо, що у вересні 2011 року Верховна Рада скасувала повернення на стандартний час, тобто було вирішено залишити постійним той час, який був літнім.

 

Але вже у жовтні, після критичних виступів частини громадськості, Верховна Рада визнала вищезгадану постанову такою, що втратила чинність.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.