Нова Каховка
C

» » Пандемія коронавірусу: скільки коштують вакцини Pfizer, Moderna та інші

Пандемія коронавірусу: скільки коштують вакцини Pfizer, Moderna та інші

У світі вже майже три місяці триває вакцинація від коронавірусу. Судячи з обіцянок політиків, в лютому повинна дійти черга й до українців. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов не озвучував, за якою вартістю Україна буде закуповувати вакцини, але запевнив, що «за такими цінами купує весь світ». «Слово і діло» розібралося, скільки коштують COVID-вакцини різних виробників.

Пандемія коронавірусу: скільки коштують вакцини Pfizer, Moderna та інші

Одна з найдорожчих вакцин від коронавірусу – американської компанії Moderna. Її середня вартість як для внутрішнього ринку, так і для інших країн 25-37 доларів за дозу. Кінцева ціна залежить від розміру партії, яку замовляє покупець.

 

Вакцина спільного виробництва компаній Pfizer і BioNTech коштує 16-19,5 доларів за дозу. Остаточна ціна залежить від термінів і обсягу постачань, а також від регіону.

 

Китайська вакцина Sinovac продається по 13,7-19,7 долара за дозу. Уже відомо, що Україна купить по 18 доларів, Індонезія – 13,75 долара. Індійська вакцина від коронавірусу Covaxin на внутрішньому ринку продаватиметься по 3-10 доларів за дозу, а на зовнішньому – по 9-10 доларів. Вакцина Covishield, теж індійської компанії, буде коштувати 3-4 долари для внутрішнього ринку і 10-11 – для зовнішнього.

 

Вакцина від коронавірусу AstraZeneca (спільне виробництво Британії та Швеції) – одна з найбільш недорогих – 4-5 доларів за дозу. Для країн з низьким і середнім рівнем доходів в першій половині року буде спеціальна ціна – 3-4 долари.

 

Російський препарат «Супутник V» продається на міжнародному ринку по 8-10 доларів, американська вакцина Johnson & Johnson – по 10 доларів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.