Нова Каховка
C

» » Кабмін схвалив законопроект щодо боротьби з тіньовою зайнятістю

Кабмін схвалив законопроект щодо боротьби з тіньовою зайнятістю

Кабмін схвалив законопроект щодо боротьби з тіньовою зайнятістю

8 лютого на позачерговому засіданні Уряд схвалив проект Закону "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності".

 

Про це передає прес-служба Мінекономіки.

 

Зазначається, що прийняття закону сприятиме зменшенню незадекларованої праці в Україні, легалізації заробітної плати та посиленню захисту працівників.

 

"Уряд продовжує трудову реформу і активно працює над вдосконаленням законодавства про працю. Збільшення кількості офіційно оформлених працівників шляхом легалізації трудових відносин сприятиме забезпеченню їх соціальних потреб та економічному зростанню України", - цитує прес-служба міністра економіки Ігоря Петрашка.

 

Документом передбачається визначення на законодавчому рівні поняття трудових відносин і впровадження принципу презумпції наявності трудових відносин. Так, законопроектом визначається 7 ознак їх наявності, зокрема, виконання особою роботи за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи; виконання роботи на певному робочому місці з дотриманням встановлених правил внутрішнього трудового розпорядку; систематична виплата особі, яка виконує роботу, винагороди тощо.

 

При цьому робота може бути визнана виконується в рамках трудових відносин, якщо є принаймні три з семи ознак. У такому випадку сторони зобов'язані укласти трудовий договір, а працівник повинен бути забезпечений необхідним соціальним пакетом, зокрема, відпустками, лікарняними, наявністю гарантій і компенсацій щодо збереження місця роботи.

 

"Також документом врегульовано питання правонаступництва у трудових відносинах та процедура попередження працівників про відповідні зміни. Це зробить процес передачі бізнесу або організації новому власнику більш прозорим і зрозумілим для колективу і посилить правовий захист працівників від незаконного звільнення", - сказано в повідомленні.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.