Нова Каховка
C

» » Україна отримає американську вакцину Novavax: що відомо про препарат

Україна отримає американську вакцину Novavax: що відомо про препарат

Україна отримає американську вакцину Novavax: що відомо про препарат

У світі триває вакцинація від коронавірусу. В Україну також незабаром мають надійти перші дози вакцини, однак який це буде препарат – поки неясно.

 

Однією з імовірних називають вакцину компанії Novavax. Принаймні цю інформацію підтвердили президент Володимир Зеленський і міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

 

Сайт "Сьогодні" розповідає, що відомо про цей препарат, яка у нього ефективність і чи спрацює він проти мутованих штамів.

 

Компанія була на межі банкрутства

 

Novavax – невеликий виробник вакцин зі Сполучених Штатів. Всього 18 місяців тому компанія зіткнулася із серйозною загрозою – виключенням зі списку фондових індексів NASDAQ (одна з трьох основних фондових бірж США).

 

Акції виробника впали нижче ніж до 1 долара, що викликало попередження від NASDAQ. Novavax навіть довелося продати два виробничі підприємства в Меріленді й, отже, скоротити штат співробітників більш ніж на 100 осіб.

 

"Хороші ідеї. Поганий менеджмент... Компанія, ймовірно, скоро помре", – написав колишній менеджер у жовтні 2019 року.

 

Але тепер Novavax отримала фінансування від уряду США і некомерційної організації на розробку і виробництво вакцини проти коронавірусної хвороби. Після таких новин акції компанії на торгах стрибнули до 80 доларів, а керівництво найняло понад 300 співробітників для досліджень.

 

Склад вакцини

 

Препарат компанії Novavax створений на основі інактивованого коронавірусу. В його основі – S-білок патогена SARS-CoV-2, представлений у вигляді рекомбінантних наночастинок. Очищені білкові антигени у вакцині не можуть реплікуватися (створити копії) і викликати COVID-19.

 

Подібний метод вже використовується для виготовлення ліків від інших хвороб, включно з грипом та ВПЛ. Але головна особливість препарату Novavax – його можна зберігати при температурі 2-8 °C.

 

Ефективність вакцини

 

За результатами проміжних досліджень, вакцина Novavax показала ефективність вище 95,6%. А в боротьбі з британським штамом коронавірусу препарат виявився ефективний на 89,3%.

 

"Кандидат на вакцину проти COVID-19, препарат NVX-CoV2373, створений на основі білків, досяг основної кінцевої точки з ефективністю вакцини 89,3% за результатами третьої фази клінічного випробування, проведеного в Сполученому Королівстві", – заявили в компанії.

 

Також вакцину тестували і в Південній Африці, де поширюється власний штам коронавірусу. Однак там ефективність вакцини була значно менша – 60%. Серед інфікованих ВІЛ – 49,4%.

 

Терміни постачання

 

Згідно з дослідженням Bloomberg, Novavax посідає друге місце в світі за запитом. Компанія вже будує заводи по всьому світу, щоб виробляти до 2 млрд доз на рік.

 

Нині вакцину тестують у США і Мексиці, це останній етап. До середини лютого у випробуваннях мають взяти участь 30 тис. осіб.

 

При цьому досліджень, проведених у Великій Британії, має вистачити для допуску препарату в Сполученому Королівстві, ЄС та інших країнах. Novavax розраховує подати заявку до відповідних відомств у березні або квітні.

 

Вже оформлені попередні замовлення на 1,4 млрд доз, з них 1,1 млрд – до країн, що розвиваються, 200 млн хоче придбати Європейська комісія, 60 млн – Велика Британія.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.