Нова Каховка
C

» » Нацбанк введе в обіг нову пам'ятну монету

Нацбанк введе в обіг нову пам'ятну монету

Нацбанк введе в обіг нову пам'ятну монету

В Україні випустять пам'ятну монету"250 років астрономічної обсерваторії Львівського університету". Вона вводиться в обіг з 10 лютого 2021 року.

 

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

 

Монету присвячено науково-дослідній установі Львівського національного університету імені Івана Франка, одній з найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснованій у 1771 році, з якою пов'язаний початок розвитку астрономії у Львові.

 

Монета номіналом 5 гривень буде випущена накладом у 35 тисяч примірників. Діаметр її становить 35,00 мм, вага – 16,54 грама. Виготовлена вона зі сплаву нейзильберу.

Нацбанк введе в обіг нову пам'ятну монету

На головній стороні монети на тлі зоряного неба розмістилися: малий Державний Герб України, під яким напис "Україна / 2021", в центрі – телескоп обсерваторії Львівського університету; номінал "п'ять гривень" показаний внизу півколом і логотип Банкнотно-монетного двору НБУ зображений у правому куті.

 

На реверсі (зворотний бік) розміщена композиція, що символізує часи перших документально підтверджених астрономічних спостережень у Львові – на дзеркальному тлі абрису панорами Львова XVIII століття зображено збірний образ тодішнього астронома; внизу міські стіни, на тлі яких напис "250 років" і будівля обсерваторії; вгорі півколом напис: "Астрономічна обсерваторія Львівського університету.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.