Нова Каховка
C

» » Данія побудує в Північному морі перший у світі «енергетичний острів» із вітрогенераторами

Данія побудує в Північному морі перший у світі «енергетичний острів» із вітрогенераторами

Данія побудує в Північному морі перший у світі «енергетичний острів» із вітрогенераторами

Данські політики підтримали проєкт будівництва гігантського острова в Північному морі, який зможе забезпечити енергією до 10 мільйонів сімей.

 

Як повідомляє BBC, площа острова сягатиме 120 тисяч квадратних метрів, а можливо — й утричі більше. 

 

Навколо першого в світі «енергетичного острова» планують розмістити 200 вітрогенераторів. Це найбільший будівельний проєкт в історії Данії, який обійдеться державі у 28 мільярдів євро.

Об'єкт, головне завдання якого — вироблення відновлюваної енергії для жителів Данії і сусідніх країн, побудують за 80 кілометрів від берега. Щонайменше половина острова належатиме державі, також в зеленій енергетиці зацікавлені приватні компанії.

 

Професор Технічного університету Данії Якоб Остергард переконаний, що реалізація проєкту може бути вигідна не тільки данцям, а й жителям Великої Британії, Німеччини та Нідерландів. Поновлювану енергію острова використовуватимуть як у побуті, так і в судноплавстві, авіації й промисловості.

 

Навіщо це Данії?

 

Відповідно до закону про клімат, Данія зобов'язалася до 2030 року зменшити викид парникових газів на 70%. 2019-го країна оголосила про припинення всіх робіт з пошуку родовищ газу й нафти в Північному морі.

 

«Це наступний великий крок для данської індустрії вітрогенераторів. Ми були лідерами на суші, а тепер наближаємося до створення «енергетичних островів», що дозволить країні зайняти провідну позицію в цій галузі», — наголосив Якоб Остергард, додавши, що завершити будівництво об'єкта планують до 2033 року.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.