Нова Каховка
C

» » ВООЗ схвалила до використання першу вакцину від коронавірусу. Це прискорить її затвердження і розподіл у світі

ВООЗ схвалила до використання першу вакцину від коронавірусу. Це прискорить її затвердження і розподіл у світі

ВООЗ схвалила до використання першу вакцину від коронавірусу. Це прискорить її затвердження і розподіл у світі

Всесвітня організація охорони здоров’я внесла вакцину компаній Pfizer / BioNTech до переліку препаратів, рекомендованих для екстреного використання. Це означає, що Організація підтвердила дієвість і безпечність застосування вакцини.

 

Рішення ВООЗ, серед іншого, також означає, що країни-члени організації можуть затвердити використання вакцини Pfizer / BioNTech в екстреному порядку значно швидше, бо основна робота з перевірки даних уже була здійснена.

 

Крім того, своїм рішенням ВООЗ дозволить іншим спеціалізованим установам ООН — зокрема Дитячому фонду ООН та Панамериканській організації охорони здоров’я — розпочати надання вакцини людям із вразливих категорій.

 

За словами помічниці генерального директора ВООЗ Маріанджели Сімао, «це вкрай позитивний крок для забезпечення доступу до вакцин від COVID-19 по всьому світу».

 

У ВООЗ уточнюють, що група їхніх, а також запрошених незалежних експертів проаналізувала дані другої та третьої фази клінічних випробувань вакцини Pfizer / BioNTech. Експерти підтвердили, що вакцина відповідає стандартам безпеки й дієвості ВООЗ.

 

5 січня 2021 року стратегічна дорадча група ВООЗ із питань імунізації (SAGE) також має сформулювати рекомендації щодо щеплення населення вакциною Pfizer / BionTech. Іншими словами, йдеться про рекомендований план вакцинації, який у низці країн (зокрема й Україні) вже попередньо затвердили.

 

Що ми знаємо про вакцину Pfizer / BioNTech?

 

У листопаді компанії Pfizer і BioNTech завершили третій клінічний етап випробування своєї вакцини проти коронавірусу та заявили про її 95-відсоткову дієвість у різних вікових, статевих, расових та етнічних групах, а також практичну відсутність побічних ефектів. Pfizer і BioNTech розраховують випустити до 50 млн доз вакцин у 2020 році та до 1,3 млрд доз до кінця 2021-го.

 

Вакцину Pfizer / BioNTech уже схвалили до використання Європейська комісія та Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA). А Велика Британія першою у світі почала використовувати цей препарат для масової вакцинації.

 

Препарат від Pfizer і BioNTech потребує зберігання за наднизьких температур — мінус 70 градусів за Цельсієм. Компанії запевняють, що розробили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів. Проте лікарі у США скаржилися, що такі умови можуть ускладнити транспортування та зберігання вакцини.

 

За температури -70 градусів Цельсія препарат можна буде зберігати до 6 місяців, а за температури 2-8 градусів — до 5 днів.

 

Що відомо про інші перспективні вакцини?

 

Американська компанія Moderna також заявила, що її препарат має 95%-ву ефективність. Ця вакцина, на відміну від препарату Pfizer / BioNTech, не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градусів.

 

А вакцина британської фармацевтичної компанії AstraZeneca показала середню ефективність у 70% за підсумками проміжних випробувань у Великій Британії та Бразилії. Втім розробник стверджує, що ці дані ще не остаточні. Перевагою цієї вакцини є її ціна — вона становитиме приблизно 3 долари за дозу. Цю вакцину вже схвалили для використання у Великій Британії.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.