Нова Каховка
C

» » Змінить ДНК, небезпечна для алергіків та гірше за вірус: міфи про вакцину проти COVID-19

Змінить ДНК, небезпечна для алергіків та гірше за вірус: міфи про вакцину проти COVID-19

Змінить ДНК, небезпечна для алергіків та гірше за вірус: міфи про вакцину проти COVID-19

Що ближче початок вакцинації від коронавірусу, то більше суспільство побоюється щеплення.

 

Інтернет заполонили міфи про вакцину через короткий строк виробництва, про небезпеку для алергіків і про те, що вакцина від COVID-19 може назавжди змінити ДНК. Дехто навіть впевнений, що вакцина небезпечніша за сам коронавірус.

 

Найпоширеніші міфи про вакцину за версією CNN:

 

1. Вакцини були створені занадто поспішно, тому вони небезпечні

 

Вакцини від коронавірусу дійсно з'явилися в рекордні строки. Однак це пов'язано з тим, що компанії ретельно готувалися. В основі вакцин Pfizer і Moderna була технологія, яку фахівці розробляли понад 10 років для боротьби з пандемією. Для доопрацювання вченим потрібен був тільки генетичний код вірусу.

 

Одна з причин, чому компанії виробляють вакцини повільно, – недостатнє фінансування, адже зазвичай вони не приносять великих грошей фармацевтичним компаніям. У випадку з вакциною від COVID-19 все навпаки. США заплатили компаніям мільярди доларів авансом, щоб прискорити процес створення ефективної вакцини.

 

Клінічні випробування також пройшли досить швидко. Однак це пов'язано не з тим, що вчені поспішали, а через саму пандемію. Через велику кількість випадків ученим не знадобилося багато часу, щоб перевірити ефективність вакцини.

 

2. Для людей з алергією вакцина небезпечна

 

Як і будь-який інший медичний препарат, людям, що мають алергію на певні складники, не варто застосовувати вакцину. Однак це досить низький відсоток населення.

 

У клінічних випробуваннях вакцин Moderna і Pfizer, в яких брали участь майже 80 000 осіб, алергійних реакцій не спостерігали. Однак у міру того, як вакцинуватимуться мільйони людей, їх буде видно більше.

 

3. Вакцини назавжди можуть змінити ДНК

 

Можливо, ці чутки з'явився після того, як стало відомо про використання у вакцинах Pfizer і Moderna генетичного матеріалу. Однак це не означає, що РНК, яку використовують компанії, може залишитися в організмі.

 

4. Вакцини небезпечніші за коронавірус

 

Як повідомляла лікарка з відділення екстреної допомоги Університету Брауна Меган Ренні, не менше ніж 1% людей, які захворіли на коронавірусну інфекцію, вмирають. Ще 10-20% хворих були госпіталізовані, а в 30% спостерігаються тривалі симптоми. Тож якщо подивитися на статистику наслідків коронавірусної хвороби, стає зрозуміло, що застосування вакцини набагато безпечніше, незважаючи на тимчасові побічні дії.

 

Зазначимо, вакцину від коронавірусу масово застосовують тільки після того, як вона пройде всі стадії клінічних випробувань і буде визнана не тільки ефективною, а й безпечною.

 

Поки Україна чекає постачання перших доз вакцини від коронавірусу, деякі країни вже отримали перші партії й почали масову вакцинацію своїх громадян.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.