Нова Каховка
C

» » У новокаховському музеї представлені експонати часів двох воєн

У новокаховському музеї представлені експонати часів двох воєн

У новокаховському музеї представлені експонати часів двох воєн

У Новокаховському професійно-технічному училищі цього року відкрили музей історичної правди. Його створили училище та військово-патріотичний клуб "Каховка". В експозиції представлені експонати часів ІІ Світової та війни на сході України. Суспільне поспілкувалось із засновниками музею.

 

 

Військово-патріотичний клуб "Каховка" займається пошуковою роботою, тому більшість експонатів в музеї з експедицій, інші – з особистих колекцій членів клубу. Знайдені рештки військових, якщо вдається ідентифікувати, передають рідним, говорить почесний керівник клубу Анатолій Обелець. 2017-го року було знайдено 62 радянських воїни. Двох вдалося ідентифікувати.

 

"Була нагорода з одним із загиблих, і саме в нього був солдатський медальйон. 2 рази прийшла ідентифікація сержанта Ромашина. Він був кавалером 2-х медалей "За відвагу". Завдяки цій медалі ми його ідентифікували", – повідомив Обелець.

 

Музей відкрили 22 червня цього року, розповів директор Новокаховського професійно-технічного училища № 14 Ігор Середюк.

 

"Ми надали можливість експонатам розташуватися у нашому училищі. За власний рахунок зробили ремонт", – зазначив він.

 

Викладачка історії України Марина Горобець розповіла, що спочатку музей розташовувався у її кабінеті, згодом його перенесли в окрему кімнату.

 

"Музей для уроків історії ідеально підходить, оскільки у нас діти вчать історію 10-11 клас шкільної програми, тобто це 20-21 ст. якраз історія ІІ Світової війни, та що стосується нашої історії і в цілому історії. У нас тут представлені і експонатами, і інформаційними банерами", – зазначила Марина Горобець.

 

Також у музеї є експонати із зони АТО, які привезені військовими з передової.

 

"Речі, які були на передовій, як і з нашого боку, української армії, так і російської. Це свідчення того, що там дійсно була російська армія. Ось ці експонати. Наприклад, таке носили так звані козачки, їх було багато, ця георгіївська стрічка була у кожного. Російська форма кадрових військових", – розповів голова громадської організації ветеранів бойових дій та учасників АТО "Біла стріла" Дмитро Марков.

 

До музею приходять школярі і з Нової Каховки та сусідніх сіл, розповів директор училища.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.