Нова Каховка
C

» » У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіноВ Новій Каховці 10-12 вересня пройшли Дні українського кіно, приурочені до 126-ї річниці від дня народження Олександра Довженка та Дня українського кіно, повідомляє Агенція регіонального розвитку.

 

10 вересня глядачам було запропоновано познайомитися із шедевром світового кіномистецтва — фільмом Олександра Довженка «Земля». Не зважаючи на вік (а в цьому році фільму виповнилося 90 років) ця поетична кінорозповідь про події, пов’язані з колективізацією в Україні наприкінці 20-х років, про створення перших колгоспних комун, про класову ворожнечу, настільки сильно вразила глядачів, що перегляд фільму закінчився вигуками «Ми такого ніколи в житті не бачили!». Крім майстерності самого режисера, всіх вразив музичний супровід, який створили на замовлення Довженко-Центра етно-гурт «Даха Браха».

 

Разом із показом організатори влаштували невелику експозицію українського кіноплакату 1930-х років, присвячену фільму «Земля», де всі могли побачити як виглядали кіноафіші тих часів.

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

На другий день 11 вересня відбулася прем’єра стрічки «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча. Слід зазначити, що ця стрічка стала для нього повнометражним дебютом. У фільмі, знятому у жанрах  комедії та драми , піднімається вічна проблема батьків та дітей. Саме мати не пускає головного героя Вадима на роботу до Канади. У головних ролях Ірма Вітовська-Ванца та Андрій Лідаговський. На думку багатьох експертів, це найкраще, що могло статися з нашим кінематографом. Адже тут вам ні плоских жартів (яких, до речі, могла бути сила-силенна у першу чергу через зріст головного героя), ні надмірної награності, ні вилизаної до неприродної української мови, ні банальних сюжетів. «Мої думки тихі» – це українська комедія, «яку ми заслужили» (в найкращому сенсі, який передбачає цей вислів).

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

В останній день 12 вересня на всіх чекала презентація фільму «Дике поле» за романом Сергія Жадана «Ворошиловград», в який взяв участь режисер стрічки Ярослав Лодигін (режисер, сценарист, радіоведучий та засновник радіо «Аристократи», член правління ПАТ «НСТУ», відповідальний за «UA: Перший» та «UA: Культура»).

 

Після перегляду відбулося спілкування із режисером, який надав відповіді на всі поставлені глядачами питання: про те, скільки тривали зйомки, яким був бюджет фільму, як виникла ідея зняти фільм саме за романом Сергія Жадана, і те, як обрали виконавця головної ролі.

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

До речі, з’ясувалося що на роль головного героя Германа претендували майже 120 чоловіків. Врешті решт на роль затвердили Олега Москаленка. Спілкування з режисером закінчилося реплікою однієї із глядачок: «5 років тому дивилася в Одесі українські короткометражні фільми. Вони були, на мій погляд, такої низької якості, що вирішила більше українських стрічок не дивитися. Але після трьох днів показів фільмів у Літньому театрі Нової Каховки переглянула свою позицію і зрозуміла, що якісне українське кіно є і його варто дивитися».

У Новій Каховці пройшли Дні українського кіно

Нагадаємо, що КП «Агенція регіонального розвитку» стала ініціатором відновлення кінопоказів у Літньому театрі, які стартували 17 липня. Влітку АРР встигла провести сім кінопоказів, які відвідали майже 1500 глядачів. На цьому організатори вирішили не зупинятися і провели у місті Дні українського кіно.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.