Нова Каховка
C

» » В Україні скасують трудові книжки, а зарплати рахуватимуть по-новому: що та як зміниться

В Україні скасують трудові книжки, а зарплати рахуватимуть по-новому: що та як зміниться

В Україні скасують трудові книжки, а зарплати рахуватимуть по-новому: що та як зміниться

Кабмін підготував і ухвалив законопроєкт про скасування паперових трудових книжок і автоматичне призначення пенсій. Документ передадуть до Ради, де його мають розглянути парламентарі.

 

Трудових книжок більше не буде?

 

Будуть, але підприємства не повинні їх зберігати. Якщо співробітник хоче, може забрати її собі та тримати вдома, а роботодавець на вимогу зобов'язаний її заповнювати. Всі дані водночас зберігатимуться онлайн.

 

Тобто якщо ви не хочете прощатися з паперовим документом, ніхто у вас його не забере.

 

Що ще зміниться?

 

Під час оформлення не треба буде подавати трудову книжку – вистачить паспорта, ІПН та інших документів (якщо того вимагає роботодавець і дозволяє закон, наприклад, довідка про медичний огляд).

 

Одне з найважливіших нововведень – пенсію тепер нараховуватимуть автоматично. Не доведеться звертатися до Пенсійного фонду, збирати довідки, доводити свій стаж і підтверджувати його.

 

А якщо стаж або зарплату порахують не так, як мені вигідно?

 

Закон про пенсійне забезпечення дозволяє українцям виключати той час роботи, коли в них був низький заробіток. Пенсійний фонд спершу повинен вважати так, як вигідніше майбутньому пенсіонерові. Але якщо раптом виникнуть проблеми, вже після призначення виплати можна буде звернутися до чиновників із проханням здійснити перерахунок.

 

А як без трудової дізнатися свій стаж?

 

Українці зможуть отримати електронний документ із інформацією про свій стаж в інтернеті. Такий документ може знадобитися, якщо того вимагає роботодавець (наприклад, для конкурсу на посади у вас має бути стаж у відповідній сфері).

 

Щоправда, для цього потрібно оформити електронний цифровий підпис. Також у Кабміні розглядають можливість використовувати технологію BankID. Тобто з'явиться можливість ідентифікувати себе й за допомогою банківської картки.

 

Як раніше пояснювали в Кабміні, роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який автоматично накладатиметься на ці документи.

 

  • Якщо в людини є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або за допомогою роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку як носій інформації зовсім не буде потреби.

  • Якщо хтось все ж захоче "колекціонувати" інформацію про свій стаж у трудових книжках, забороняти це держава не зможе.

 

"Все ще можна просити свого роботодавця робити в ньому записи й ставити штампи. Але ні працівник, ні роботодавець це тепер не зобов'язані робити", – пояснили в уряді.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.