Нова Каховка
C

» » Робот-самогубець полетить прибирати орбіту Землі

Робот-самогубець полетить прибирати орбіту Землі

Робот-самогубець полетить прибирати орбіту Землі

Європейське космічне агентство (ЄКА) оголосило про плани запустити першу в історії космічну місію з прибирання сміття у космосі.

 

Експедиція, яка отримала назву ClearSpace-1, запланована на 2025 рік. 

 

Першою місією робота ClearSpace-1 буде зібрати Vespa — конусоподібний шматок сміття, який залишив пусковий пристрій-ракета ЄКА Vespa у 2013 році. Після цього робот повернеться в атмосферу Землі, щоб самознищитися та знищити частину супутника.

 

Науковці сподіваються, що ця місія зможе прокласти шлях до очищення космосу у більшому масштабі.

 

«Проблема космічного сміття є нагальною, більш ніж будь-коли, — сказав Лук Пігует, один із дослідників, що працюють над місією. — Сьогодні у нас є близько 2000 активних супутників і більше 3000 зламаних».

 

За даними ЄКА, на орбіті Землі знаходяться понад 170 мільйонів частин космічного сміття, що накопичилися з часів першої космічної місії — супутника СРСР «Спутник 1» у 1957 році. Уламки в основному складаються з неактивних супутників, ракет, що розлетілися на шматки, і залишків після зіткнень у космосі.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.