Нова Каховка
C

» » В Україні можуть вперше обмежити використання води через аномально теплі осінь і зиму

В Україні можуть вперше обмежити використання води через аномально теплі осінь і зиму

В Україні можуть вперше обмежити використання води через аномально теплі осінь і зиму

Державне агентство водних ресурсів України може вперше обмежити права водокористувачів у використанні води через аномально теплі осінь і зиму.

 

«Вперше за 120 років Україна опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води. Для цього у Держводагентства є всі законодавчі підстави», - йдеться в повідомленні відомства на сторінці в Facebook.

 

У відомстві зазначають, що ст.я 45 Водного кодексу говорить, що в разі настання маловоддя права водокористувачів можуть бути обмежені або змінено умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС.

 

«Разом з тим акцентуємо увагу, що в разі прийняття таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців. За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність. Відповідно, цього року на українських річках весняного водопілля не буде», - сказано в повідомленні.

 

У прес-службі зазначили, що маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків.

 

«Міжвідомча комісія за погодженням режимів роботи дніпровських і Дністровського водосховища в контексті таких несприятливих умов і вираженого маловоддя погодила відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року», - повідомили в Держводагентстві.

 

В лютому Державне агентство водних ресурсів України заявило, що вже почало наповнення деяких водосховищ для підготовки до весняного сезону в умовах маловоддя нинішнього року.

 

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель назвав можливу посуху через нестачу води в річках серйозним викликом для України, оскільки такою теплої і безсніжної зими давно не було.

 

Він також зазначив, що через брак води в річках виробництво електроенергії гідроелектростанціями в поточному році може зменшитися до 6 млрд кВт-год з 8 млрд кВт-год.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.