Нова Каховка
C

» » В Україні впала ціна на газ для населення

В Україні впала ціна на газ для населення

В Україні впала ціна на газ для населення

"Нафтогаз України", який раніше оголосив страхову ціну на газ, в грудні знизив ціну блакитного палива для населення на 13% в порівнянні з ціною на листопад – до 4277 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат). Про це повідомила прес-служба компанії.

 

Повідомляється, що, незважаючи на те, що за результатами біржових торгів ринкова ціна газу на українському ринку за останній місяць не знижувалася, регульована ціна в грудні 2019 року знизилася відповідно до заявленої вартості розмитненого в листопаді газу.

 

У компанії нагадали, що цей рівень в поточних умовах не є ринковим і визначається спеціальною формулою уряду. Формула діє до кінця 2019 року. А з 1 січня 2020 року Україна, згідно з домовленістю з МВФ, переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО.

 

Втім, ринкова ціна газу для населення буде встановлювати вже після закінчення опалювального сезону – з 1 травня 2020 року. Справа в тому, що в листопаді Кабінет міністрів України прийняв рішення про введенні страхової ціни на газ для населення на рівні 6,96 тис. грн за 1 тис. куб. м (без тарифу на транспортування). Як заявляв глава уряду Олексій Гончарук, в результаті страхова ціна на газ в платіжках буде позначена на рівні 8 грн за куб. м протягом всього опалювального періоду.

 

За планом Кабміну, це дозволить запобігти можливому тарифний стрибок навіть в разі припинення транзиту російського газу через Україну з 1 січня 2020 року.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.