Нова Каховка
C

» » За чий рахунок здійснюється повірка приладів обліку води?

За чий рахунок здійснюється повірка приладів обліку води?

За чий рахунок здійснюється повірка приладів обліку води?

Це питання останнім часом хвилює абонентів КП «Міський водоканал».

 

Верховна Рада України прийняла закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» №2119-VII від 22.06.17р. (далі – Закон), який набув чинності з 2.08.2017 року. Відповідно до нього повірка індивідуальних приладів обліку холодної води з 1.01.2018 року платна!

 

Згідно п.6 ст.1 Закону, прилад обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання, є вузлом розподільного обліку послуг водопостачання та водовідведення. Згідно п.2 ст.6 Закону обслуговування (опломбування/розпломбування), періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) вузлів розподільного обліку здійснюється за рахунок власників таких приладів обліку.

 

У зв’язку з прийняттям вищезазначеного та рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 24.04.2018 року №109 «Про встановлення КП «Міський водоканал» тарифів на централізоване водопостачання/водовідведення та на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)», де з вартості тарифу було вилучено витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою індивідуальних засобів обліку, з 15.05.2018 року демонтаж, монтаж, ремонт та повірка водомірів, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюватиметься за кошти споживачів.

 

Ще одне питання, пов’язане з попереднім, – як здійснюється нарахування сплати за послуги водопостачання та водовідведення у разі несвоєчасного проведення повірки квартирних лічильників?

 

У випадку, якщо споживач відмовиться від повірки, нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення відбуватиметься на підставі показників загальнобудинкового лічильника, а в разі його відсутності – згідно з нормами водоспоживання, затвердженими рішенням виконкому Новокаховської міськради. Але в цьому випадку за користування послугами водопостачання та водовідведення без засобу обліку води, абоненти будуть притягнені до адміністративної відповідальності за порушення правил користування водою відповідно до п. 102 1 Адміністративного Кодексу України.

 

Увага! Демонтаж лічильника без його попереднього розпломбування представником КП «Міський водоканал» із складанням акта розпломбування забороняється!

 

І останнє: як здійснюється нарахування у період тимчасової відсутності лічильника під час проходження лічильником повірки.

 

В пункті 15 постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 вказано: періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці. 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.