Нова Каховка
C

» » Рада скасувала держфінансування партій, які програли вибори

Рада скасувала держфінансування партій, які програли вибори

Рада скасувала держфінансування партій, які програли вибори

Парламент підтримав у другому читанні законопроект №1029 президента Володимира Зеленського, яким скасовується державне фінансування політичних партій, які програли на парламентських виборах, передає кореспондент РБК-Україна.

 

За документ проголосували 237 нардепів.

 

До другого читання у законі залишилася норма, яка передбачає, що всі політичні партії, які не подолали 5-відсотковий поріг на виборах до ВР, не будуть фінансуватися з державного бюджету. Зараз же державне фінансування отримують партії, які отримали більше 2% голосів.

 

"Встановити, що на часткову зміну статті 17-3 закону "Про політичні партії" на період до 1 січня 2024 року право на отримання державного фінансування статутної діяльності має політична партія, якщо на останніх чергових або позачергових виборах народних депутатів України її виборчий список кандидатів у народні депутати України в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі отримав не менше 5 відсотків голосів виборців від загальної кількості голосів виборців, поданих за всі виборчі списки кандидатів у народні депутати України в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі", - сказано в тексті документа.

 

У цілому ж закон дає старт перезапуску діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

Як писало РБК-Україна раніше, президент вніс до Ради цей закон 29 серпня. У першому читанні Рада ухвалила його 11 вересня.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.