Нова Каховка
C

» » В Україні може з’явитись закон про приватних детективів

В Україні може з’явитись закон про приватних детективів

В Україні може з’явитись закон про приватних детективів

У Верховній Раді зареєстровано Проєкт Закону №1228-1 про детективні послуги.

 

Про це йдеться на сайті парламенту.

 

Проєкт закону зареєстрували нардепи Микола Галушко та В’ячеслав Медяник від фракції «Слуга народу».

 

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту закону, за неофіційними даними на сьогодні в Україні працює декілька тисяч приватних детективів та приватних детективних агентств. Проте, цей вид послуг як нормативно визначений підвид економічної діяльності, ця діяльність зазначена у класі 80.30 «Проведення розслідувань» Розділу 80 «Діяльність охоронних служб та проведення розслідувань» за КВЕД  - 2010, а кваліфікаційні вимоги до працівників у галузі надання детективних послуг затвердженні за кодом 5169 «Працівники захисних та охоронних служб Національного класифікатора України. Класифікатор професій ДК 003:2005.

 

Відтак, проект Закону України «Про детективні послуги» складається з 50 статей, що об’єднані у 8 розділів, які, окрім  прикінцевих та перехідних положень, визначають та регламентують:

 

сферу приватної детективної діяльності, у тому числі види детективних послуг та суб’єктів їх провадження (надання);

 

основні права та обов’язки суб’єктів приватної детективної діяльності, у тому числі правові механізми захисту інтересів замовників детективних послуг;

 

державні заходи з легалізації та обліку приватних детективних підприємств;

 

обов’язки приватного детективного підприємства з обліку наданих детективних послуг, зберігання конфіденційної інформації та діяльності у межах кримінального судочинства; 

 

заходи державного контролю за діяльністю у сфері детективних послуг;

 

захист персональних даних, отриманих у процесі надання детективних послуг; 

 

кваліфікаційні вимоги до приватних детективів.

 

Нагадаємо, Верховна Рада вже не вперше намагається на законодавчому рівні визнати діяльність приватних детективів. Остання спроба була зроблена у лютому 2019 року Радою VIII скликання. Проте у серпні проєкт цього закону було відкликано.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.