Нова Каховка
C

» » Оптимізацією шкіл жителі Бериславського району виявились задоволені

Оптимізацією шкіл жителі Бериславського району виявились задоволені

Оптимізацією шкіл жителі Бериславського району виявились задоволені

Сльозами і прокльонами ще зовсім недавно зустрічали оптимізацію школи у Томариному місцеві жителі. “Тепер про свої побоювання там забули. А результатом усі задоволені”, — стверджує голова Бериславської райдержадміністрації Олександр Гомон.

 

Це підтверджує й Томаринський сільський голова Віра Римашевська. “Все так і є. Та й діти вже адаптувались”, — каже вона.

 

Не чути нині обурення й від батьків учнів старших класів, які до травня 2018 року навчались у Бериславських школах №4 і №5. Хоча спочатку переведення їх дітей на навчання до Бериславського закладу повної загальної середньої освіти №1 вони сприйняли вороже.

 

— Жодного зауваження з боку батьків за останній навчальний рік ми не чули. Адже їх діти отримали доступ до безоплатних секцій і гуртків, а сам навчальний заклад має нове обладнання, спортивний клас, учні підвозяться. Та й сама школа №1 за рік отримала кращі результати, її учні підтягнулись, отримали кращі знання. Бо там, де вони раніше навчались не існувало конкуренції, у дітей не було стимулів вчитися краще, — коментує перший заступник голови РДА Ірина Дробиш.

 

Зараз у районі йде підготовка до оптимізації ще кількох навчальних закладів, про деталі якої йшла мова на останньому засіданні колегії райдержадміністрації. За словами начальниці відділу освіти, молоді та спорту Бериславської РДА Наталі Стаднік, найближчим часом планується реорганізувати Зміївську школу І-ІІ ступенів (хоча спочатку були наміри взагалі її закрити) і Новобериславську ЗОШ І-ІІІ ступенів. Завершити їх оптимізацію планується до початку нового навчального року. Однак спочатку у районі збираються придбати шкільні автобуси для підвезення учнів.

 

— Старшокласників з Новоберислава ми будемо підвозити до Бериславського ЗПЗСО №1. Точну їх кількість ми знатимемо пізніше, адже дев’ятикласники ще визначаються: йти їм до 10 класу або обирати інші заклади. А у Зміївській школі І-ІІ ступеню навчається 60 учнів. Її ми пропонуємо реорганізувати до початкової, де у 1-4 класах залишиться 23 школярі. А 37 учнів старших класів ми переведемо до Зміївського ЗПЗСО, за умови забезпечення підвезення дітей. Плюсом тут є те, що учні підвозитимуться в межах одного села. Що стосується учнів з Новоберислава, то враховуючи попередній графік підвезень, планується починати навчання в Бериславському ЗПЗСО №1 не о 8:15, а о 8:30, щоб усім було зручно, — пояснила на засіданні колегії Наталя Стаднік.

Оптимізацією шкіл жителі Бериславського району виявились задоволені

Вона визнає, що болючим залишається питання працевлаштування співробітників обох шкіл. Проте користь від оптимізації переважує можливі проблемні моменти.

 

— Завдяки цьому нам вдалося оптимізувати фінансові ресурси, тож тепер ми маємо унікальну можливість провести їх перерозподіл. Біля 2 млн. грн. ми пропонуємо направити на на придбання двох шкільних автобусів на умовах співфінансування, а ще 5 млн. грн. — на покращення матеріально-технічної бази шкіл: придбання кабінетів виробничо-математичного циклу і комп’ютеризацію закладів. Зокрема, для Бериславського ЗПЗСО №1 ми придбаємо чотири нових комп’ютерних класи, а для Зміївського ЗПЗСО — три. А ще кожна школа, крім початкових, отримає також ноутбуки, — розповіла Наталя Стаднік.

 

— Коли діти навчаються в малокомплектних класах на одного-двох учнів, то говорити про якість освіти там не доводиться. Адже здебільшого вони мають індивідуальну форму навчання і не отримують потрібної соціалізації, — доповнила Ірина Дробиш. — Тепер же учні матимуть можливість навчатися в сучасних умовах в гарно оснащених школах. А щоб діти з Новоберислава могли ознайомитися зі своїм майбутнім навчальним закладом ми плануємо організувати для них і їх батьків поїздку до Бериславського ЗПЗСО №1. Ми їх привеземо, все покажемо і розкажемо.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.